Poświęcenie siebie dla dzieci

Deformacja miłości, jaką powinno się do nich żywić, została opisana przez rodzica świadomego zarażenia przez ten „wirus” psychologiczny za pomocą następujących wyrażeń: „Zdaję sobie sprawę z tego, że zawsze stawiam je na pierwszym miejscu…” „Są zawsze pierwsze…”
„Mam tendencję do «składania siebie w ofierze», nawet wtedy, kiedy nie jest to ani potrzebne, ani sprawiedliwe. „Mam tendencję do tego, aby umieszczać ich potrzeby o jeden szczebel wyżej od własnych…” „Jeśli im czegokolwiek odmawiam, czuję się «okrutna» …” „Czuję się w obowiązku, by zawsze być do ich dyspozycji…” „Przyzwyczaiłam się do życia w zależności od innych ludzi i potrzeby dzieci zupełnie przesłaniają moje…”
Przeznaczeniem takiego rodzica jest oczywiście to, że dzieci, używając potocznego wyrażenia: wycisną go jak cytrynę, a same wyrosną na ludzi traktujących źle własnych rodziców, wykorzystujących ich bezlitośnie.

Witaj na moim serwisie! Witaj z zawodu jestem nauczycielem geografii, bardzo często czytam, istotne dla mnie jest pogłębianie swojej wiedzy. Jeśli podobają Ci się moje wpisy to zapraszam do komentowania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Wszelkie prawa zastrzeżone (C)